'Wizz Air' lidos jaunā maršrutā no Rīgas uz Gruziju
18.01.2019 13:12
Zemo izmaksu lidsabiedrība "Wizz Air" paziņojusi par jaunu maršrutu no Rīgas bāzes uz Kutaisi Gruzijā. Lidojumi jaunajā maršrutā sāksies 2018. gada 25. martā, un notiks divas reizes nedēļā – trešdienās un svētdienās. Biļetes cena būs sākot no 19,99 eiro.
Kutaisi ir trešā lielākā pilsēta un viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Gruzijā — valstī ar bagātu vēsturi, senām tradīcijām, kā arī jūras un slēpošanas kūrortiem, kas aicina viesus iepazīt tās slavenos vīnus un izdaudzināto virtuvi. Vairāk par apskates vietām Gruzijā lasiet šeit.
"Wizz Air" pirmais lidojums no Rīgas notika 2010. gada martā, un kopš tā laika lidsabiedrība Rīgas maršrutos ir pārvadājusi vairāk nekā 2,3 miljonus pasažieru. 2014. gadā aviosabiedrība izveidoja bāzi Latvijas galvaspilsētā, un tagad lidostā ''Rīga'' atrodas divas "Airbus" lidmašīnas "A320". 2017. gada pirmajos 11 mēnešos vairāk nekā 500 tūkstoši pasažieru ir ceļojuši uz Rīgu vai no tās ar "Wizz Air", un tas ir par 21 procentu vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, informē aviosabiedrība.
"Wizz Air" no Rīgas pašlaik piedāvā 12 maršrutus uz 8 valstīm.
Par Kutaisi
Wizz Air, lielākā zemo cenu aviosabiedrība Centrālajā un Austrumeiropā, veic lidojumus uz Kutaisi lidostu. Lidosta atrodas 4 km attālumā no Kutaisi pilsētas centra.
Kutaisi ir Imereti reģiona centrs un tā atrodas pašā Gruzijas sirdī. 2012. gadā tā kļuva par galvaspilsētu šīs Kaukāzu valsts parlamentam. Kopitnari lidosta, kas tikai nesen uzbūvēta Kutaisi tuvumā, ir atdzīvinājusi visu pilsētu. Lidosta apkalpo dažādas zemo cenu aviolīnijas, kas, savukārt, piesaista tūkstošiem ārvalstu tūristus no visas Eiropas.
Ilgāku laiku Kutaisi bija otra lielākā, svarīgākā un apdzīvotākā pilsēta Gruzijā, bet pēdējo gadu laikā ar straujo attīstību to apsteigusi ostas un piejūras kūrortpilsēta Batumi. Saskaņā ar 2015. gada janvāra statistikas datiem, Kutaisi mīt 149 000 iedzīvotāju.
Pilsēta atrodas Rioni upes krastā, 125-300 m virs jūras līmeņa. Kutaisi un tās apkārtnē zeme ir bagāta ar kaļķakmeni un dažādiem baltas krāsas iežiem, tāpēc pilsētu bieži dēvē par "baltajiem akmeņiem". Par spīti pilsētas mazajam izmēram, tā vēsturiski vienmēr uzskatīta par valsts otro galvaspilsētu. Kutaisi vecpilsētai raksturīgs blīvs viduslaiku ieliņu tīkls un daudzi arhitektūras pieminekļi. Bagrati katedrāles drupas un Gelati klosteris, kas atrodas dažus kilometrus uz austrumiem no pilsētas, iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Ukimerioni kalns ir vecākā Kutaisi pilsētas daļa. Dažādos avotos minēts, ka pirmās apmetnes šajā vietā uzceltas Bronzas laikmetā vai pat vēl agrāk. Mūsdienās kalns ir Bagrati katedrāles, kas būvēta 1003. gadā, mājvieta, un tā redzama no visdažādākajām pilsētas daļām. Kalna piekājē atradīsiet autoostu un Kutaisi Botānisko dārzu. Augstāk, katedrāles tuvumā, pieejami dažādi viesu nami.
Senajos laikos Kutaisi, kas arī dēvēta par Aea vai Aia, bijusi Kolhīdas galvaspilsēta. Zināms, ka pilsēta bijusi populārs galamērķis daudziem zelta meklētājiem un ka šeit mājojis valdnieks Aiēts. Kutaisi bija Gruzijas galvaspilsēta līdz brīdim, kad Tbilisi tika atbrīvota no turkiem.
Mūsdienās Kutaisi ir nozīmīgs transporta centrs, kuru ar Tbilisi savieno dzelzceļa līnija. 14 km uz rietumiem no pilsētas atrodas Kopitnari lidosta. Kutaisi ir labi attīstīta automobiļu, autotransporta, ķīmijas, mēbeļu, būvniecības materiālu un pārtikas rūpniecība. Pilsētā pieejamas vairākas augstākās izglītības mācību iestādes, kā, piemēram, Jurisprudences un ekonomikas universitāte, Pedagoģijas institūts un Kutaisi valsts tehniskā universitāte. Šeit arī atradīsiet vairākus operas, baleta un drāmas teātrus, kā arī filharmoniju. Vairāku gadsimtu garumā Kutaisi dēvēta par Gruzijas dzejas un nacionālās inteliģences šūpuli. Pilsēta atrodas 220 km no Tbilisi un vairāk kā 150 km no piejūras kūrortpilsētas Batumi.
Vēl viens iespaidīgs un jūsu uzmanības cienīgs objekts ir netālu esošā Sataplijas ala, kas pārveidota par dabas un kultūras parku. Šeit redzēsiet dinozauru pēdu nospiedumus, kas saglabājušies kaļķakmenī. Alas nosaukums tulkojumā nozīmē Medus ala, jo ilgu laiku šajā vieta tika koptas biškopības tradīcijas. Ala plaši pazīstama ne tikai tāpēc, ka šeit redzamas dinozauru fosilijas, bet, galvenokārt, tāpēc, ka šeit pirms vairākiem gadiem atrasta sena pirmatnējo cilvēku apmetne. Viss pazemes tunelis ir 900 metrus garš, no kuriem 300 m ir pieejami tūristu apskatei. Šīs pazemes alas ir izgaismotas ar modernām apgaismošanas ierīcēm, kuru gaismas efekti atstāj ne mazāku iespaidu par dinozauru pēdu nospiedumiem.
Iespējams, ka Kumistavi ala, kas atrodas 20 km no Kutaisi, ir vēl iespaidīgāka. Tā ir apbrīnojama alu sistēma, kas sniedzas pazemē vairāk kā 1,5 km garumā. Aptuveni 1000 m iespējams izpētīt, dodoties ar kājām, atlikusī ceļa daļa būs jāmēro laivā pa pazemes upi. Ala ir ievērojama ar tās plašajām zālēm, kuras grezno stalaktīti un stalagmīti. Gaismas instalācijas un brauciens ar laivu padara šo apmeklējumu par elpu aizraujošu un neaizmirstamu piedzīvojumu.