Uzietas 5000 gadus senas vīnogu pēdas
22.06.2016 09:40
Gruzijas eksperti jau ilgu laiku ir centušies pārliecināt, ka tieši Gruzija ir vīna darināšanas dzimtā vieta. Kā pierāda nesenais arheologu atklājums, tad šādas runas iespējams varētu būt patiesas.
Arheologi atraduši keramisku trauku, kurā uzieti vīnogu ziedputekšņu graudi. Tiek lēsts, ka tie varētu būt pat 5000 gadus seni un nākuši no pasaules pirmā vīna dārza. Atklājums veikts kādā arheoloģisko izrakumu vietā aptuveni 100 kilometrus no Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi. Vīnogu šķirne, kuras ziedputekšņu graudi tika atrasti, vēl aizvien tiek izmantota vīna darināšanā. Atrastais trauks bijis dziļš un ar speciālu grebumu, kas kalpo tam, lai kaut ko izlieto no tā. Eksperti vērtē, ka trauks iespējams ticis pildīts ar vīnu, ko izmantoja dažādu rituālu ceremonijās, šādas ceremonijas norit arī mūsdienās.
Gruzija mūsdienās ir viena no galvenajām vīna ražotājvalstīm, kur aug vairāk kā 400 dažādas vīnogu šķirnes, kas ir ievērojami vairāk kā jebkur citur pasaulē. Gruzijas vīna darināšana ir mūžīgā attīstībā, jo arī valdība sniedz pietiekošu atbalstu šai nozarei.